Co jsem udělal pro splnění klientova finančního cíle?

Ozval se mi stávající klient:

👉 „Dobrý den, Jakube,

potřeboval bych s Vámi pobrat jednu změnu – zvažujeme neplánovaně zrekonstruovat nemovitost. Bude to stát 2 miliony Kč. 1 milion již máme zajištěný, ale potřeboval bych někde sehnat ten druhý.

Peníze potřebuji v následujících termínech:

🟢 červenec 2023 – 552.000 Kč – střecha
🟢 srpen 2023 – 276.000 Kč – okna
🟢 září 2023 – 200.000 Kč – vrt

Navíc k těm 52.000 Kč měsíčně, které aktuálně investuji, mohu přihodit dalších 50.000 Kč. Celkem tedy mohu odteď do září 2023 posílat určitě 100.000 Kč měsíčně.

Mohli bychom si k tomu příští týden zavolat?“ 👈

Odebírejte můj YouTube kanál.

❓ Jak bych se jako finanční poradce měl v této situaci zachovat? Co bych měl zkontrolovat?

Postupoval jsem takto:

🟢 otevřel jsem si klientův finanční plán a zkontroloval jsem přehled veškerého majetku a jeho likviditu

🟢 otevřel jsem klientův investiční plán na chytré platformě Edward a zkontroloval jsem nastavení cílů a plánovaných vkladů

🟢 zadal jsem do investičního plánu nové klientské cíle týkající se malé chaty přesně tak, jak bude klient peníze potřebovat

🟢 zadal jsem do plánu navýšení pravidelné měsíční investice na celkem 102.000 Kč od teď až do září 2023

🟢 z přehledu majetku jsem klientovi našel likvidní peníze, které může na splnění svého nového cíle ihned použít

🟢 o tyto nové prostředky jsem aktualizoval plánované vklady do investičního portfolia

🟢 zkontroloval jsem, zda tyto změny nemají vliv na splnění stávajících cílů klienta (peníze pro děti, renta, kterou chce od svých 60 let čerpat apod.)

14 tipů jak se stát rentiérem

Stáhněte si zdarma e-book, který vám usnadní cestu k Vaší finanční nezávislosti.

STÁHNOUT ZDARMA

A co jsem zjistil?

klient si splní svůj nový cíl mít „Rekonstrukce domu“ na 100 %

splní si i své dosavadní cíle – bude mít tedy dostatek peněz jak pro své děti, tak na stáří + k tomu budou moci žít v nové nemovitosti, která bude hezčí a úspornější 🏠

Celé mi to zabralo asi 2️⃣0️⃣ minut.

Představení celého řešení klientovi trvalo asi 1️⃣5️⃣ minut.

Reakce klienta:

👉 „To je super, Jakube, skvělá příprava. To jsem nečekal. Spolupráce s Vámi se mi začíná líbit čím dál tím víc.“ 👈

💪💪💪

Propojme se na Facebooku...

...nebo na Linked In >>

 

🟢 Změnové dokumenty jsme podepsali elektronicky.

🟢 Klient pošle vklady do portfolia dle nového nastavení.

🟢 Prostředky budou uloženy v krátkodobém portfoliu kryté pojištěním vkladů s úrokem 6 % p.a.

🟢 Jakmile se přiblíží stanovené datum cíle, peníze v odpovídající výši budou automaticky zaslány na účet klienta, který je bude moci ihned použít na splnění svého cíle.

🟢 Vše automatizovaně ‼️

Konkrétní nastavení cílů a plánovaných vkladů po úpravě můžete vidět na obrázku.

A jen pro pořádek – klient je stejně starý jako já – je mu 37 let a v plánu nepočítáme VŮBEC S ŽÁDNÝM starobním důchodem. Klient se spoléhá jen sám na sebe ‼️

🟢 Šetřete čas a využívejte služeb zkušených profesionálů, kteří mají k dispozici chytré finanční nástroje.

🟢 Plňte si vaše finanční cíle tou nejbezpečnější možnou cestou!

🤝 Mějte své Peníze pod kontrolou 🤝

Chcete-li poradit s něčím, co v oblasti financí právě řešíte, můžete si rezervovat termín úvodní konzultace.

Investiční poradce, lektor finanční gramotnosti, zakladatel Investičního fondu Peníze pod kontrolou, příznivec férového a bezpečného investování a v neposlední řadě také milovník své rodiny a volného času, který se našel v tom, čím se živí.

ŘEKLI O MNĚ

"S Ing. Hesounem se známe řadu let od dob jeho působení na pozici privátního bankéře jedné velké banky, jejímž jsem klientem. Vzhledem k tomu, že mi vždy vyhovoval jeho styl práce, zůstali jsme v kontaktu i poté, co z banky odešel a osamostatnil se jako privátní finanční poradce. Hlavními důvody pro mé rozhodnutí zůstat s ním v kontaktu a nadále využívat jeho služeb jsou jeho solidnost, přesnost, za všech okolností férové jednání, a to hlavní, pozitivní finanční efekt plynoucí z investic a rozhodnutí, která mi pomohl učinit."
Ing. Stanislav KumžákObchodní ředitel pro východní Evropu - VISCOFAN CZ s.r.o.
"Jakub Hesoun byl 1,5 roku členem týmu ERSTE Premier v Českých Budějovicích, který se zabývá obsluhou Top Affluentní klientely v ERSTE Premier, prémiové službě České spořitelny, a.s. U Jakuba jsem nejvíce oceňoval jeho znalosti z oblasti investičního bankovnictví a také schopnosti tyto dovednosti předávat dále, ať svým klientům nebo kolegům v týmu."
Ing. Petr MichalecManažer ERSTE Premier centra České Budějovice
"S panem Ing. Jakubem Hesounem spolupracujeme již několik let. Ing. Hesoun připravuje pro naší organizaci školení na témata dle naší zakázky. Nejčastěji řešená témata jsou dluhová problematika, finanční gramotnost, spoření a investice. Účastníci si chválí jasnost a srozumitelnost přednášek i trpělivost věnovanou každému dotazu účastníka. Jako organizátoři oceňujeme ochotu, rychlou a vstřícnou komunikaci a profesionální přístup lektora."
PhDr. Miroslava HoreckáŘeditelka PorCeTa, o.p.s., Tábor
"Profesionalitu a vysokou kvalitu považuji u investičního poradce za "normální". Ing. Jakub Hesoun k tomu ovšem skýtá nadstavbu tím, že vnímá klienta i srdcem, takže výsledná spolupráce je na té nejvyšší úrovni."
Jana KrálováKlientka - investiční poradenství
"Pan Jakub Hesoun je profesionál, s velkými zkušenostmi, přehledem a jedinečným osobním a přátelským přístupem. Když jsem řešila nově vzniklou životní situaci, velice profesionálně a trpělivě mi poradil. Nikdy neměl problém zodpovědět mé nekonečné otázky a vždy jsme si vše pečlivě prošli, abych si byla jista, že je to ta nejlepší možnost pro mne a jak dále postupovat. Vřele doporučuji spolupráci s panem Hesounem."
Eva TisoňováKlientka - individuální poradenství

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK?

Pokud ano a chcete o tématu vědět více

jistě najdeme cestu, jak byste i Vy mohli získané informace zužitkovat.

Upozornění na rizika: historické výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Hodnota investice může kolísat a může i významně spadnout pod svou výchozí úroveň. Koncepty zde uvedené nejsou poradenstvím k žádným konkrétním investičním nástrojům. Reperezentují názory a zkušenosti autora. Článek nemůže nahradit osobní schůzku a autor neodpovídá za žádné rozhodnutí, které na základě jeho přečtení učiníte. Vždy se ohledně Vašich financí raďte s odborníky, než podepíšete jakoukoliv smlouvu.